Description
Add a bit of playfulness to your outfit with this handsome watch! The jet-black linen dial with multifunctional features, dual-finish black steel case and tan leather strap strive to make this timepiece a standout accessory!
৳ 13,995.00
==> Please select Partial payment if you order from outside Dhaka. Outside of Dhaka required 500 taka advance Payment via SSLcommerz Payment Getway. The rest of the amount is cash on delivery.
==> Inside Dhaka please select “Pay full payment or cash on delivery”.
Add a bit of playfulness to your outfit with this handsome watch! The jet-black linen dial with multifunctional features, dual-finish black steel case and tan leather strap strive to make this timepiece a standout accessory!
| Brand | Titan |
|---|---|
| COLLECTION | Weddings, Workwear |
| Gender | Guys |
| Case Material | Metal |
| Case Height | 49.2 mm |
| Case Width | 42 mm |
| CASE THICKNESS | 11.2 mm |
| Dial Colour | Black |
| Warranty Period | 2 Years |
| Water Resistance | 5 ATM / 50M |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.