Description
A true balance of design and functionality, this timeless watch contains a white dial with two sub-dials and a dark-brown leather strap. Class, simplicity and function – the ideal watch for the modern man.
৳ 11,495.00
==> Please select Partial payment if you order from outside Dhaka. Outside of Dhaka required 500 taka advance Payment via SSLcommerz Payment Getway. The rest of the amount is cash on delivery.
==> Inside Dhaka please select “Pay full payment or cash on delivery”.
A true balance of design and functionality, this timeless watch contains a white dial with two sub-dials and a dark-brown leather strap. Class, simplicity and function – the ideal watch for the modern man.
| Brand | Titan |
|---|---|
| Case Height | 43.5 mm |
| Case Material | Metal |
| CASE THICKNESS | 12.5 mm |
| Case Width | 43.5 mm |
| COLLECTION | Evoke |
| Gender | Guys |
| Water Resistance | 5 ATM |
| Warranty Period | 2 Years |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.